Just 4 you
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Parteneri
Top postatori
SweetyCory (137)
Fraza favorită Vote_lcap2Fraza favorită Voting_bar2Fraza favorită Vote_rcap2 
PuppyFace (79)
Fraza favorită Vote_lcap2Fraza favorită Voting_bar2Fraza favorită Vote_rcap2 
Selena (24)
Fraza favorită Vote_lcap2Fraza favorită Voting_bar2Fraza favorită Vote_rcap2 


Fraza favorită

In jos

Fraza favorită Empty Fraza favorită

Mesaj  SweetyCory Mar Iul 06, 2010 12:57 pm

Berbecul: „Sunt primul! Te-am bătut şi de data asta” - fii pe pace, se referă la jocuri şi concursuri. Sau, şi mai frecvent: „Nu eşti gata? Te mai aştept mult!?”

Taur: „Cât costă chestia asta?” Pentru el calitatea e foarte importantă. Iar informaţia despre preţ, crucială.

Gemeni: „Pe cuvântul meu!” sau „Sincer îţi spun…” adică cel mai clar indiciu că minte de îngheaţă apele.

Rac: El simte. Şi acesta este verbul cel mai folosit, chiar şi atunci (sau mai ales atunci) când nu are un alt argumen, mai plauzibil „Aşa am simţit!”

Leu: „Nu-i aşa că sunt grozav?” Şi dacă o spune cu alte cuvinte, nu te lăsa indusă în eroare, înţelesul e acelaşi.

Fecioară: „Dă-mi voie să te contrazic”. Adică felul acela enervant de a-ţi arăta unde greşeşti sau ce n-a fost perfect.

Balanţă: „Asta sau aia? Aşa sau aşa..?” în speranţa că îi vei lua de pe umeri povara de a decide singur. Sau „Nu ai dreptate!” când e într-o dispoziţie certăreaţă.

Scorpion: „Te doresc” - asta dacă se deranjează să vorbească. De multe ori, nici nu mai e nevoie să o facă. „O să-i pară rău!” n-o spune, dar i se citeşte pe faţă.

Săgetător: „Să-ţi spun eu cum stă treaba” pentru că e convins că ştie cel mai bine, chiar într-un domeniu de care abia a auzit, pe care tu îl studiezi de zece ani.

Capricorn: „Ce te-ai face fără mine?” E tăcut şi discret, aşa că n-o spune, dar o gândeşte de multe ori. „Mă descurc singur!” zice în rest.

Vărsător: „Ţi-am zis eu?” N-o spune cu răutate, e o simplă constatare a puterii sale de previziune. Sau te exasperează cu „Mai există o variantă!”

Peşti: Foarte posibil să nu aibă o frază favorită sau e prea introvertit să o împărtăşească cu ceilalţi.
SweetyCory
SweetyCory
Admin
Admin

Mesaje : 137
Puncte : 26458
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 27
Localizare : Bz :X

https://just4you.all-up.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum